Історична довідка

Точних відомостей про час заснування школи у ceлi Керниця нема. У 1757 році школи ще не було. Але тоді духовна влада наказувала священикам заснувати школи – дяківки. На 1826 piк вже існувала парафіяльна школа. При школі жив  директор школи.

Після Першої світової війни існувала чотирикласна початкова школа. Учнів навчали вчителіі- поляки. Священик вів урок релігії. Навчання велось польською мовою. Були години “руської”(української) мови. Середню освіту здобували в м. Городку в гімназії.

В роки Другої світової війни школа продовжувала працювати. Навчання велось українською мовою. Документи про закінчення школи видавались німецькою мовою. Більшість дітей закінчувала три класи.

3 приходом радянської влади функціонувала семирічна школа в 3-х корпусах: колишньому панському будинку, в будинку, з якого під час війни були виселені євреї, в центральному корпусі. В центральному корпусі знаходились житлові кімнати директора школи.

При школі діяв буфет. Дітям початкових класів давали безкоштовно пити молоко. Школа працювала в дві зміни, були паралельні класи. В класах нараховувалося по 25-30 учнів.

3 1972 року кількість учнів починає зменшуватись. 1975 poцi один iз корпусів школи, найменший, переобладнали під їдальню. Набирають в перший клас лише один клас.

В 1983 році було здано приміщення нинішньої школи. До 1995 року школа була дев’ятирічною, а потім стала загальноосвітньою I-III ступенів.

Школа побудована за типовим проектом. Проектна потужність школи – 400 місць. Центральне крило – трьохповерхове. Для початкових класiв – окреме крило. Спортзал загальною площею 150 кв.м., їдальня на 80 місць, актовий зал, внутрішні туалети, бібліотека.

У 2008 році відкрито дошкільну установу з короткотривалим перебування дітей.

У 2011 році Керницьку загальноосвітню школу реорганізовано в навчально- виховний комплекс “Загальноосвітній навчальний заклад – дошкільний навчальний заклад”(згідно рішення ceciї районної ради від 11 січня 2011 року).

На даний момент в НВК навчається 147 учнів. З них:

у 1 – 4 класах – 54 учнів;

у 5 –  9 класах – 51 учні;

у 10– 11 класах – 14 учнів,

у дошкільній групі  – 28 дітей.

За соціальним станом:

7 учнів із малозабезпечених сімей;

21 учень з неповних сімей;

14 учнів з багатодітних сімей;

1 дитина інвалід;

1 учень із сім’ї, батьки  якого брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

1 учениця із сім’ї, батько якої брав участь в АТО.

Працює 39 працівників педагогічного та технічного персоналу. 3 них 23 педагоги:

вищої категорії – 5,   старший учитель – 3,

першої категорії -9,

другої категорії – 4,

спеціалісти з вищою освітою –  2,

спеціалісти з середньою спеціальною освітою – 4.

Спеціалісти, що здобувають вищу ocвiтy – 1.